CHINKALI se žampiony

Rating 

Грузинские пельмени с грибами подаются в количестве 5 штук.

Это одно из знаковых блюд грузинской кухни. Это клецки из макарон с начинкой из шпината, в которые добавлена ​​свежая зелень.

Доставляем по Праге Мы берем

Мы берем 300 крон за транспорт.

Доставка свыше 400 крон бесплатно

Čas doručení
177,27 CZK
168,41 CZK Сохранить 5%
С НДС Doručení 40-90 min
 

Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

 

Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Описание

Gruzínské knedlíčky se  žampiony   podávané v počtu 5 kusů

Patří mezi ikonická jídla gruzínské kuchyně. Jsou to těstovinové knedlíčky plněné žampiony, do kterých jsou přidané čerstvé byliny.

Gruzínské chinkali

Po receptu na pravé gruzínské chinkali, drobné plněné knedlíčky, touží každý, kdo

je někdy ochutnal. Jejich přípravou nás v naší redakční kuchyni provedla Gruzínka

jak poleno – skvělá paní Mančo. A protože na zadělání těsta je potřeba síla, vzala si

na pomoc urostlého syna Nikolu.

Chinkali gruzinske, chinkali 5ks

Paní Mančo Toidze pochází z Gruzie (více se o Gruzii dočtete v Pohlednici na str. 120) a v Praze žije od roku 2004. Do Česka následovala manžela, vystudovaného malíře, který sem odjel za lepší budoucností. Vzala s sebou i své dva syny, kteří v té době profesionálně sportovali, a dnes všichni provozují v Praze na Vinohradech rodinné bistro Polévkárna zaměřené na gruzínskou kuchyni. Začátky polévkárny byly spojené s Berkatem, občanským sdružením okolo známé novinářky Petry Procházkové, a projektem Ethnocatering. My jsme paní Mančo a její gruzínské speciality poprvé zaznamenali v úspěšné polévkárně v Karlíně, kde dřív působila. A okamžitě jsme jim propadli! Chinkali jsou plněné knedlíčky ve tvaru malých měšců. Dělají se po celé Gruzii a liší oblast od oblasti. Chinkali z horských oblastí bývají trochu menší, nám ale paní Mančo uvařila větší tbiliský ‚model‘, protože její rodina pochází z hlavního města. Nejoblíbenějším druhem jsou v Gruzii masové chinkali, ale protože Gruzíni často dodržují půsty, dělají pro tyhle příležitosti i vegetariánské náplně – my jsme ochutnali bramborovou, která je typická pro horské oblasti, kde se žilo velmi skromně, a houbovou, kterou paní Mančo připravuje z žampionů. Udělat náplně je hračka, příprava těsta však chce sílu a trochu cviku. „Větší restaurace dělají těsto na chinkali strojem, ale my věříme, že jídlu musíš rukama předat svou energii, jinak to prostě není ono,“ popisuje Nikola.

Подробнее о товаре
Reviews

Write your review

CHINKALI se žampiony

CHINKALI se žampiony

Грузинские пельмени с грибами подаются в количестве 5 штук.

Это одно из знаковых блюд грузинской кухни. Это клецки из макарон с начинкой из шпината, в которые добавлена ​​свежая зелень.

Доставляем по Праге Мы берем

Мы берем 300 крон за транспорт.

Доставка свыше 400 крон бесплатно

Write your review
В этой категории 2 товаров:

Бренд: Polévkárna

хинкали с мясом

Review(s): 1

хинкали с мясом Грузинские пельмени с говядиной подаются в количестве 5 штук. Это одно из знаковых блюд грузинской кухни. Это клецки из макарон с начинкой из шпината, в которые добавлена ​​свежая зелень. Доставляем по Праге Мы берем 300 крон за транспорт. Доставка свыше 400 крон бесплатно

Цена 177,27 CZK

Бренд: Polévkárna

хинкали со шпинатом

Review(s): 0

хинкали со шпинатом Грузинские пельмени со шпинатом подаются в количестве 5 штук Это одно из знаковых блюд грузинской кухни. Это клецки из макарон с начинкой из шпината, в которые добавлена ​​свежая зелень. Доставляем по Праге Мы берем 300 крон за транспорт. Доставка свыше 400 крон бесплатно

Цена 168,41 CZK Базовая цена 177,27 CZK

Follow us on Facebook